Svaki tjedan, jezik jedan
Autor: Tomislav Leček, 29. 9. 2019.

Kao i svake godine, i ove godine obilježavamo Dan europskih jezika, s jednom novinom. U hodniku škole je postavljeno osam novih plakata koje su izradile učenice i učenici 8. b razreda: Jan Zdelar, Ivano Brdar, Elena Šanjek, Rebeka Blaguški, Tea Težak, Anja Dolovski i Mirna Sokol. Na njima su prikazane svakodnevne situacije u školi, zajedno s riječima koje koristimo svakodnevno.

Ovaj tjedan su riječi napisane na hrvatskom jeziku, a do svibnja će se na plakatima izmijeniti dvadeset i četiri službena jezika Europske unije. Svrha projekta je upoznavanje jezične raznolikosti Europe, odnosno načina na koji djeca razgovaraju sa svojim učiteljicama i učiteljima diljem zemalja unije. Uz jezičnu raznolikost tijekom školske godine ćemo upoznavati i kulinarsku raznolikost u školskoj kuhinji, pošto će jedan dan u tjednu učak biti pripremljen prema receptu zemlje u kojoj je jezik s plakata služben. Na plakatima će se moći također iz tjedna u tjedan pratiti i simbole zemalja unije, njihove grbove  i zastave, te godinu kada je jezik zemlje postao službeni jezik unije.

Projektni tim čine sljedeće učiteljice i učitelji: Ivana Fiket, Kamelija Habulin, Tomislav Leček, Aleksandar Mona Macko Puhek, Dijana Piskač, Jelena Novak Pojer i Ivana Sukačić.