Mali vrt za održivo sutra
Autor: Tomislav Leček, 1. 11. 2019.

U subotu, 26. listopada, na Gradskoj tržnici Varaždin, predstavnice/i učenika trećih razreda sudjelovali su u prezentaciji projekta Mali vrt za održivo sutra.

Prezentaciju je organizirala Udruga Gredica, a naše su učenice i učenici prezentirali razne jestive i ukrasne bundeve uzgojene na gredicama škola uključenih u projekt (Druga, Treća, Četvrta i Šesta osnovna škola Varaždin), pokazali postupak sijanja sjemenki u čašice sa zemljom, komunicirali s prolaznicima, odgovarali na upite na štandu te dijelili letke projekta.

Najviše su uživali nudeći zalogajčiće bundevina pekmeza na kruhu.

Pekmeze su napravili učenici VI. osnovne škole Varaždin.

Prolaznicima se jako svidjelo prezentiranje te su rado sudjelovali u akciji i pokazali veliko zanimanje za aktivnosti učenika.

Ovakva aktivnost pokazala se odličnom jer su djeca pokazala izvrsne komunikacjske, poduzetničke i organizacijske vještine - prava Škola za život!

Bravo naši trećaši!

Projekt Mali vrt za održivo sutra nastavlja se ove školske godine jesenskim radionicama u trećem a, b i c razredu.

Koje će daljnje aktivnosti provesti, čitajte uskoro!!!

Učiteljice Mirjana, Suzana i Anja