°~ ® © 2024. Sva prava pridržana © ® ~°~

Vratimo djeci igrališta – poziv na uključenje u nagradnu akciju prikupljanja starog papira Zeleni korak 2020.

Autor: Tomislav Leček, 10. 3. 2020.

Draga djeco, poštovani roditelji,

Ove školske godine naša škola se po prvi puta uključila u nagradni natječaj Zeleni korak koji je raspisala tvrtka dm-drogerie markt d.o.o.

Cilj je potaknuti učenike da doprinesu zašiti okoliša, ali i da uljepšaju vlastitu školu.

U okviru akcije učenici se natječu u prikupljanju starog papira, a deset najboljih škola dobit će nagradu koju osigurava dm-drogerie markt d.o.o. u iznosu od 10.000 kn. Predviđene su i nagrade u iznosu 3500 kn, izlet za najuspješniji razred, itd. Za sve škole osiguran je odvoz i otkup prikupljenog papira od za to ovlaštene tvrtke.

Sredstvima od nagrade željeli bismo na školskom dvorištu postaviti igralište za djecu s ljuljačkama, penjalicama i toboganima kako bi učenici svoje slobodno vrijeme između satova, ili kad čekaju slobodne aktivnosti, mogli provoditi u druženju na otvorenom na prostoru koji je siguran i udaljen od prometa.

Za to trebamo Vašu pomoć. Riješite se starog papira i pokušajmo zajedno ostvariti ovaj cilj!

Papir prikupljamo od 10. ožujka do 9. travnja 2020.

Važno je da papir bude čist i bez folija, plastificiranih dodataka, bez lijepljenog i metalnog uveza, bez registratora i korica. Papir je potrebno sortirati po klasi.

Dozvoljen je prikup: udžbenika, školskih knjiga, bilježnica i bijelog uredskog papira, novina, časopisa i kataloga.

Nije dozvoljen prikup: kartona, indigo papira, ugljenog papira, fotografija i foto papira, zauljenog i prljavog papira, gumiranih etiketa, pelena i sl.

Papir je potrebno sortirati po klasi, svaku klasu papira zasebno.

I klasa: udžbenici, školske knjige, bilježnice ,bijeli uredski papir

II klasa: novine, časopisi i katalozi.

Papir nije dozvoljeno odlagati u plastičnim vrećicama.

Preporuka je da se sortirani papir veže špagom.

Učenici papir ostavljaju papir u holu škole na za to označeno mjesto (1.-4. razred u holu nove škole, 5.-8. razred u holu stare škole iza klupe dežurnog i ispod stepenica prema tribinama)

Molimo da papir ne ostavljate u plastičnim vrećicama već da ga špagom povežete u svežnjeve koji se mogu nositi (što će biti bitno kasnije kod vaganja).

Sve detalje o akciji možete saznati na sljedećoj poveznici.

Prošle školske godine, zahvaljujući angažmanu učenika, prikupljanjem starog papira uspjeli smo izgraditi učionicu na otvorenom.

Pokažimo djeci da mogu postići velike stvari kad se za njih potrude. Budite dio naše akcije. I mali svežanj papira povećat će šanse naših učenika za pobjedu.

Pokušajmo zajedno uljepšati školovanje naših učenika!

Voditelj izbornog predmeta građanski odgoj Berislav Njegovec

« Ožujak 2024 »