Ponovo zahvala za donaciju g. Matiji Tomaškoviću te tvrtki EVOLVA d.o.o.

Autor: Tomislav Leček, 23. 12. 2020.

Ovom prilikom želimo se PONOVO zahvaliti g. Matiji Tomaškoviću, direktoru tvrtke EVOLVA d.o.o., na donaciji opreme, Original Prusa i3 MK3S i Artillery Sidewinder X1 3D pisačima.

Obećanje koje je gospodin Matija Tomašković, prilikom zadnje donacije u mjesecu svibnju 2019. dao, ovih dana je i ostvareno. Moramo istaknuti da u ovim specifičnim vremenima kada nije lako iznaći dodatna sredstva, želja i potreba za ulaganjem u budućnost naših učenika nisu samo puste želje i obećanja.

Tvrtka EVOLVA d.o.o. na čijem je čelu g. Matija Tomašković donirali su našoj školi dva najtraženija modela 3D pisača u Republici Hrvatskoj, a radi se o Original Prusa i3 MK3S i Artillery Sidewinder X1 3D pisačima. Njihova donacija omogućit će našim učenicima savladavanje i razvoj kompetencija iz područja 3D modeliranja s ciljem osmišljavanja modela i njegove realizacije. Kroz osmišljeni program učenici će moći jednostavno 3D ispisavati različite edukacijske pokazne modele koje će koristiti u nastavi. Također, moći će stvarati korisne predmete, dijelove za robote ili manje serije proizvoda. Cilj je da na njima naši učenici aktivno uče, ostvaruju svoje ideje i nauče komunicirati s okolinom na jedan posve nov i inovativan način.

Ono što je g. Tomašković pored svega još istaknuo jest trud naše škole, njezinih zaposlenika, učitelja, a posebno ravnateljice, gđe dr.sc. Jasenke Martinčević, bez čijeg prepoznavanja potencijala i podrške ne bi bilo realizacije i rezultata. Isto tako naglasio je važnost razvijanja kompetencija učenika koji imaju dodir s tehnologijom 3D tiska jer uče i rade na tehnologiji koja se danas koristi u najmodernijim industrijama poput automobilske, avionske, modne, svemirske, vojne i medicinske industrije.

Posebno nas veseli obećanje gospodina Tomaškovića da će zajedno sa svojom tvrtkom EVOLVA d.o.o i dalje ostati angažiran te podupirati i pomagati naše nove projekte. Njegovo obećanje za nas postaje poziv i obveza te se veselimo uskoro novoj suradnji.

Ugovor o donaciji opreme međusobno su potpisali i razmijenili ravnateljica III. OSNOVNE ŠKOLE VARAŽDIN, gđa dr.sc. Jasenka Martinčević, prof. i direktor tvrtke EVOLVA d.o.o. Matija Tomašković, dipl. inf.

Tomislav Leček, mag. inf.
učitelj informatike savjetnik

« Travanj 2024 »