« Studeni 2019 »

Projekt "Krenimo i mi – odgoj za ljubav i nenasilje"
Autor: Tomislav Leček, 2. 12. 2010.

U III. OSNOVNOJ ŠKOLI VARAŽDIN, posljednjeg dana mjeseca studenog, održana je prva radionica u okviru projekta ''Krenimo i mi – odgoj za ljubav i nenasilje'', namijenjenog roditeljima u svrhu jačanja i promicanja roditeljskih odgovornosti.

Radionica pod naslovom ''Odgovorno roditeljstvo'' održana je kao jedna u nizu aktivnosti udruge Suncokret - OLJIN, (odgoj za ljubav i nenasilje) koja javnim tribinama, radionicama i predavanjima nastoji osvijestiti ulogu nenasilne komunikacije među djecom i odraslima, kao i važnost međusobnog uvažavanja i poštivanja različitosti.

Više toga možete vidjeti u fotogaleriji.

Na poticaj ravnateljice III. OSNOVNE ŠKOLE VARAŽDIN, mr. sc. Jasenke Martinčević i pedagoginje Vanje Bojanić, predavači Željko Vukobratović i Giovanna Kirinić izabrali su III. OSNOVNU ŠKOLU VARAŽDIN kao prvu školu u Varaždinu za predstavljanje ovog projekta.

Radionice koje slijede nose naslove ''Prihvaćanje sebe – kongruentnost'', ''Briga o sebi – briga o djetetu'' i ''Koliko se poznajemo''. Roditelji su pozvani da se uključe i na pristupačan način usvoje nova znanja iz područja psihologije i pedagogije. Termini održavanja radionica biti će objavljeni na internet stranici škole.