Nabavka udžbenika za školsku godinu 2019./2020.
Autor: Tomislav Leček, 15. 7. 2019.

Sukladno Zakonu o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (NN. br. 116./18) sredstva za nabavku udžbenika za redovne i izborne predmete za sve učenike osnovnih škola osiguravaju se iz Državnog proračuna.

U školskoj godini 2019./2020. bit će u uporabi dvije vrste udžbenika:

• novi udžbenici za razrede koji ulaze u frontalnu provedbu kurikularne reforme
    • 1. razred; svi predmeti,
    • 5. razred; svi predmeti i
    • 7. razred; fizika, kemija i biologija
      (popis novih udžbenika možete preuzeti ovdje)
  • postojeći udžbenici za sve ostale razrede koji su odobreni 2014. godine
    (popis postojećih udžbenika možete preuzeti ovdje)

NAPOMENA: U sredstvima državnog proračuna nisu osigurana sredstva za nabavu dopunskih i pomoćnih nastavnih sredstava (radne bilježnice, zbirke zadataka, kutije za tehnički...).

Ove godine Grad Varaždin je osigurao sredstva za nabavu dijela dopunskih i pomoćnih nastavnih sredstava (radne bilježnice, zbirke zadataka, kutije za tehnički...) čiji popis možete preuzeti ovdje. Jedini kriterij dobivanja dopunskih i pomoćnih nastavnih sredstava jest prebivalište na području Grada Varaždina zaključno s 31. 5. 2019. godine.

Roditelji imaju obavezu potpisati izjavu da se udžbenici moraju vratiti u dobrom stanju, a ako udžbenik nije u iskoristivom stanju, potrebno je kupiti novi.

Podjela udžbenika i radnih bilježnica će biti na početku školske godine u školi. Roditelj/skrbnik će potpisati Izjavu o prihvaćanju obveze vraćanja neoštećenih udžbenika na kraju nastavne godine.

NAPOMENA: Popis dodatnih radnih materijala koji se nabavljaju uz suglasnost i financiranje roditelja:

• Radna bilježnica za izbornu nastavu vjeronauka od 1. - 6. razreda:
    • "U Božjoj ljubavi", radna bilježnica za katolički vjeronauk 1. razreda osnovne škole, Ana Volf, Tihana Petković, Glas Koncila (20.00 kn)
    • radna bilježnica za katolički vjeronauk od 2. - 4. i 6. razreda osnovne škole prema popisu postojećih udžbenika čiji popis možete preuzeti ovdje,

• Radna bilježnica za nastavu stranih jezika:
    • New Building Blocks 1, radna bilježnica iz engleskoga jezika za 1. razred osnovne škole, prva godina učenja, Kristina Čajo Anđel, Daška Domijan, Ankica Knezović, Danka Singer, Profil Klett (55.00 kn),
    • Auf die Plätze, fertig, los 1, radna bilježnica iz njemačkoga jezika za 1. razred osnovne škole, prva godina učenja, Dinka Štiglmayer Bočkarjov, Irena Pehar Miklenić, Katarina Oreb Sajfert, Alfa (41.00 kn),

• Radna bilježnica za nastavu iz predmeta:
    • Klio 5, radna bilježnica za povijest u 5. razredu osnovne škole, Sonja Banić, Tina Matanić, Školska knjiga (49.00 kn)
    • Gea 1, radna bilježnica za geografiju u 5. razredu osnovne škole, Danijel Orešić, Igor Tišma, Ružica Vuk, Alenka Bujan, Školska knjiga (49.00 kn)

• Radna bilježnica za izbornu nastavu stranih jezika od 4. - 8. razreda:
    • Maximal 2, radna bilježnica njemačkog jezika za 5. razred osnovne škole, druga godina učenja, Julia Katharina Weber, Lidija Šober, Claudia Brass, Mirjana Klobučar, Profil Klett (59.00 kn)