Europski dan jezika na Franjevačkom trgu u Varaždinu

Franjevački trg u Varaždinu postao je 28. 9. 2024. središnje mjesto proslave Europskog dana jezika, zahvaljujući inicijativi udruge EKULT, koja se bavi promicanjem i popularizacijom njemačkog jezika. Na ovom inspirativnom događanju sudjelovala je i naša škola, zajedno s još 18 škola iz Varaždina i Varaždinske županije.
Učenici naše škole aktivno su sudjelovali u obilježavanju Europskog dana jezika te su se istaknuli svojim trudom i kreativnošću. Izradili su prekrasne suvenire od gipsa, magnetiće koji su bili ukrašeni i sadržavali poruke na njemačkom jeziku, a sve pod voditeljskom palicom učiteljice njemačkog jezika Željke Hutinski. Zahvaljujemo se učenicima cijele škole koji su marljivo i vrijedno bojali figurice od gipsa i svojom kreativnošću ih učinili zaista posebnima. Ove figurice tj. suveniri već su postale zaštitni znak naše škole.
Tijekom događanja na Franjevačkom trgu, učenici 8. a razreda Lukas Kovačić, David Cerovečki i Krunoslav Njegovec su sa širokim osmijehom dijelili suvenire prolaznicima promovirajući važnost učenja stranih jezika među mladima.
Europski dan jezika je prilika da se proslave jezična raznolikost i međukulturalna razmjena u Europi. Inicijativa udruge EKULT i sudjelovanje naših učenika u ovom događanju predstavlja odličan primjer kako zajedno možemo promicati jezično bogatstvo i međusobno razumijevanje među različitim kulturama.
Učiteljica Željka Hutinski

virtualne učionice 2024./2025.