Naša škola drugu godinu zaredom nosi oznaku „Sigurne škole“!

I ove godine uključili smo se u projekt Hrvatskog crvenog križa “Sigurnije škole i vrtići”. Cilj projekta je poboljšati znanje i ojačati kompetencije učenika u osnovnim školama i djece u vrtićima te njihovih učitelja i odgojitelja za teme pripreme za izvanredne situacije, prve pomoći, psihosocijalne podrške i sigurnosti u školama i vrtićima.

Kako bi škola dobila certifikat “Sigurna škola” morala je skupiti 20 bodova tijekom tekuće školske godine. Bodovi su se prikupljali provođenjem radionica, predavanja te vježbi. Radionice su obuhvaćale neke od ovih tema: jesi li pod stresom, ja i moje potrebe, prepoznavanje i nošenje s osjećajima u izvanrednim situacijama, nošenje s neugodnim emocijama, lice emocija i sl. Škola je prikupila 20 bodova te je time dobila oznaku „Sigurna škola“ za šk. god 2023./2024. Sljedeće godine nastavljamo s provođenjem ovog projekta kako bi i dalje nastavljali podizati razinu sigurnosti naše škole.

Pedagoginja Valentina Habunek Mrazović