Čemu se najviše veselite kada se bliži Božić?

Obilježili smo europski dan jezika
Autor: Tomislav Leček, 15. 10. 2019.

Prošli tjedan smo na našoj školi obilježili Europski dan jezika. U sklopu projekta ''Miam, Yummie, Lecker!'' učiteljice stranih jezika su sa svojim učenicima imale razne radionice. Tako su  učiteljica njemačkog jezika Jelena Novak Pojer i 7. a te  učiteljica Željka Hutinski i 4. a razred pekli palačinke. Pardon Pfannkuchen. Osim što su koristili njemački recept, peklo se, razgovaralo i jelo na njemačkom jeziku.

Učiteljica francuskog jezika Kamelija Habulin i 8.b razred častili su se fonduom. Umakali su voće u slasnu čokoladu i naravno, sve to na francuskom jeziku. Bilo je délicieux!

Učiteljica Ivana Fiket i 8. a razred imali su pravu malu čajanku, tj. Victorian tea party . Uz engleski čaj s mlijekom i keksiće, te viktorijanskom muzikom u pozadini, naučili su ponešto o vremenu kraljice Viktorije i tadašnjim čajnim zabavama. Koristeći nove tehnologije izradili su i mali podsjetnik u Padlet alatu. Bilo je marvellous!

S Europskim danom jezika ne završavaju jezične aktivnosti u našoj školi. Naime, tijekom cijele godine provodi se projekt ''Svaki tjedan jezik jedan'' u kojem sudjeluju svi učitelji i učenici. Svaki tjedan pozdravljat ćemo se na jednom od jezika Europske unije. Na ulazu u školu postavljeni su plakati s pozdravima na određenom jeziku kao podsjetnik na jezik koji koristimo taj tjedan. I u našim jelovnicima bit će jelo koje predstavlja određenu zemlju taj tjedan. Isto tako, jezične aktivnosti provodimo i kroz različite eTwinning projekte, ali o tome u nekoj drugoj priči…

Kako je bilo pogledajte u fotogaleriji i ne zaboravite, jezici oplemenjuju život.

Ivana Fiket