Dani kruha
Autor: Tomislav Leček, 1. 11. 2019.

Učenici 3. b razreda i folklorna grupa naše škole i ove su školske godine Dane kruha obilježili u suradnji s Centrom za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar Varaždin.

Učenici su sudjelovali u različitim radionicama i aktivnostima povodom Dana kruha.

Nazivi radionica su: Izrada peciva, Keramičarska radionica, Jesenske košarice, Radionica TZK, Zaigrano pecivo, Foto radionica, Veseli kruščići, Životinje od lišća, Jesen u notama, Likovna radionica i Boje jeseni. Nakon radionica i užine slijedila je priredba na kojoj su nastupili i naši učenici. Folkloraši su izveli koreografije Klinček stoji pod oblokom i Jelica kolce vodila te recitaciju Babičin kruh, a učenici trećeg b razreda su otpjevali pjesme Listopad u gradu i Žuta pjesma te recitacije Kruh i Nad vinogradom sunce i oblaci.

Nagrađeni su velikim pljeskom, veseljem i čestitkama, a učiteljice Ivana Fiket i Suzana Kućar pozivom da ponovno dođemo u goste.

Prije odlaska počastili smo se raznim slano - slatkim pecivima i pozvali naše prijatelje na druženje i aktivnosti u našoj školi tijekom proljeća.

Ivana Fiket i Suzana Kućar