eTwinning projekt Theater im Unterricht

Autor: Tomislav Leček, 12. 6. 2023.

Održan je iznimno uspješan eTwinning projekt u suradnji triju osnovnih škola iz Hrvatske - III. OŠ Varaždin, OŠ Pavao Štoos iz Kraljevca na Sutli i OŠ Gornje Jesenje. Ovaj projekt, koji je trajao tijekom cijele školske godine 2022./2023., predstavlja sjajan primjer suradnje učenika i nastavnika u stvaranju kazališne predstave na njemačkom jeziku, a samim time postigao je izvanredne rezultate u poboljšanju jezičnih vještina na njemačkom jeziku i scenskom izražavanju učenika.

Voditeljica ovog projekta bila je učiteljica njemačkog jezika Željka Hutinski. U projektu su sudjelovali učenici iz navedene tri škole, koji su bili članovi dramskih grupa na njemačkom jeziku, a našu školu predstavljala je dramska grupa Bienchen s predstavom Die Büchse der Pandora.

Glavni cilj projekta bio je izvesti predstavu na njemačkom jeziku, pri čemu su se učenici fokusirali na poboljšanje izgovora, komunikacijskih sposobnosti, gestike, mimike i sigurnosti u nastupu. Kroz redovite probe i dramske vježbe, učenici su usvajali pravilan izgovor, razvijali svoje komunikacijske vještine te naučili koristiti dramske tehnike kako bi uvjerljivije prenijeli svoje uloge publici.

Sve tri dramske grupe uspješno su ostvarila svoje nastupe na Theaterspiele, prestižnom festivalu kazališta za djecu i mlade. Njihova predstava privukla je pažnju publike i izazvala oduševljenje svojom kvalitetom i profesionalnošću.

Ovaj eTwinning projekt donio je velike koristi svim sudionicima. Učenici su unaprijedili svoje jezične vještine, razvili samopouzdanje i timski duh, te stekli vrijedna iskustva u području kazališta i scenske umjetnosti. Također, uspostavljena je uspješna suradnja između triju škola, što je doprinijelo širenju njihove međusobne mreže i jačanju prijateljstva među učenicima.

Ovaj eTwinning projekt svakako je bio izvanredna prilika za učenike da prošire svoje horizonte, steknu nova iskustva te pokažu svoj talent široj publici. Ponosni smo na sve učenike i učitelje koji su sudjelovali u projektu, te se nadamo da će se ovakvi uspješni projekti nastaviti i ubuduće.

Fotografije na sljedećoj poveznici.

Koordinatorica projekta Željka Hutinski