Obilježili smo Dan škole

Autor: Antonia Pantelić, 25. 6. 2023.

20. lipnja 2023. različitim radionicama te sportskim aktivnostima proveli smo malo drugačiji dan u našoj školi. Naime, učenici su mogli birati kojoj će se radionici priključiti i tako zabavno i korisno provesti vrijeme.

S učiteljem Ivanom Kalićem učenici su izvodili pokuse iz fizike dok su s učiteljicom Ivanom Banek učenici izrađivali zastave država iz kolaž papira. Odaziv je bio velik, najbolja zastava odabrana od žirija u kojem su bili učitelji dobila je nagradu – čokoladu dok su ostali učenici dobili bombone. Pobijedila je zastava UK-a koju su izradile učenice 6. b Lorena Črnila i Tara Vitez.

Učitelji Mladen Fotak, Željka Hutinski i Ivana Fiket pripremili su radionicu ‘’Plesni izazov’’ gdje su učenici igrali igru u kojoj su morali odraditi različite plesne izazove. Bilo je puno smijeha i slatkih nagrada.

Na radionici iz Mini rukometa sudjelovalo je 35 učenika i učenica te učitelj Darko Cvek. Demonstrirali su svoje znanje iz vođenja lopte, skok šuta i preciznog dodavanja. Na kraju su i zaigrali Mini rukomet po prilagođenim pravilima.

U školskom dvorištu učitelj Darko Škerbić s djecom je proveo aktivnost popravljanja bicikala, u kojem su učenici naučili kako sami mogu popraviti manje kvarove i time izbjeći odlazak u servis bicikala. Budući da velik dio djece dolazi biciklima u školu interes za radionicu bio je velik.

Učiteljica povijesti Branka Pentić u goste je pozvala branitelje Vladimira Milavca i Damira Laljeka koji su ukratko ispričali o svom sudjelovanju u Domovinskom ratu. Učenici su razgledali postav ratnih fotografija na banerima koje su branitelji dodatno objasnili, a nakon toga su postavljali pitanja na koja su dobivali vrlo iscrpne i iskrene odgovore.

‘’Deutsch macht spaß!’’ radionica je učiteljice Milane Popović Vindiš gdje su učenici igrali različite društvene igre na njemačkom jeziku.

Učiteljice Ivana Sukačić, Viktoria Mia Jepure i Nataša Gložinić osmislile su radionicu kriptografije gdje su učenici raznim metodama (Polybiusov kvadrat, Cezarov disk, PigPen) dešifrirali tekstove i otkrivali zanimljivosti o mineralima poput tirkiza, amazonita, topaza i slično. Najbrže kriptografkinje su osvojile nagradu, a potom su se svi zajedno zasladili.

Učiteljice Zdravka Strmečki, Dragana Sever i Katarina Rajković osmislile su radionicu pričanja priče na hrvatskom i engleskom jeziku. Učenici su u parovima smišljali priču o stanarima jedne stambene zgrade ( tko sve živi i u kojem stanu, po čemu su ti ljudi zanimljivi, čime se bave i sl.). Pred sobom su na klupama imali nacrt te zgrade. Svaki par je prezentirao svoju priču (na hrvatskom jeziku) dok su ostali pažljivo slušali. Nakon prezentacija su odgovarali na pitanja na engleskom jeziku. Pitanja je postavljala uč. Rajković. Učenici su jedni druge ocjenjivali i tako smo dobili pobjednički par.

Nakon radionica i učenici i učitelji preselili su se u dvoranu gdje su svi navijali za svoje favorite u nogometu i odbojci.

Učenici nižih razreda radili su i igrali se u mnogo različitih radionica. Radionice su se održavale u školi i izvan škole.

1. a razred - Pjesma za Dan škole (učenici sami pišu tekst i glazbu; po skupinama)

1. b razred - radionica: Izrada reklama i sportske aktivnosti

2. a razred - Dramsko-scenska radionica, Likovna radionica

2. b razred- Fotoradionica Klik,klik

3. razredi - Sportske natjecateljske aktivnosti (stari sportovi, štafete)

4. razredi - radionica: Sport je zakon- na igralištu "Mladost"

Svi učenici izvrsno su se zabavljali i kvalitetno surađivali u timskom radu. U svemu su im pomagale njihove učiteljice. A kako je to sve zapravo bilo, pogledajte na fotografijama. Vesela i razdragana dječja lica sve će vam reći.