Naše izvannastavne aktivnosti

Autor: Tomislav Leček, 16. 1. 2014.

Glazbeno-scenska družina 4.a razreda koju vodi učiteljica Mirjana Pospiš, tijekom prvog polugodišta šk.god. 2013./2014. sudjelovala je u EU projektu "etweening", pripremajući opsežan projekt "Tradicijski božićni običaji u Hrvatskoj". Učenici su se s velikim interesom oduševljeno prihvatili posla. U ovaj su projekt uložili mnogo truda. Odlično su savladali stari kajkavski dijalekt i uživili se u scenski izraz. Učiteljica Mirjana Pospiš je napisala scenarij, stihove, glazbu na bazi hrvatske tradicijske glazbe, modernu je učionicu preuredila u staru zagorsku hižu, te režirala i snimila cjelokupni projekt. Projektom su obuhvatili sljedeće narodne običaje: blagdane sv. Nikole i sv. Lucije, četiri nedjelje Došašća, izradu tradicijskog božićnog nakita Hrvatskog zagorja, Badnjak, odlazak u crkvu na Misu i Božić. Dio tog projekta prikazali su i na Božićnoj priredbi u školi.

Tijekom zimskih praznika i grupa dodatne nastave iz matematike (6. razred) bila je aktivna i pripremala se za nadolazeće natjecanje iz matematike koje će se održati 27.01.2014.

Plesna skupina 2.b razreda, uz smijeh,veselje i našu kreativnost stvarala je  plesnu božićnu čaroliju kojom su se predstavili na završnoj božićnoj priredbi i pokupili veliki pljesak publike,a što je najvažnije donijeli i smijeh na lica onih koji su ih gledali, potaknuli ih na pjesmu i dobro ih raspoložili. To im je bila najveća nagrada za trud koji su uložili tijekom prvog polugodišta i poticaj za još marljiviji rad u drugom polugodištu.

Nama je ples način života i izražavanja i u njemu uživamo – poručuju.

Likovno-scenska grupa tijekom polugodišta je slikala,modelirala i izrađivala prigodne ukrase za pano razreda i hodnika, a posebno su s veseljem rezali, oslikavali i "šivali "čizmice za SV. Nikolu.

Također su  uvježbali recitiranje za priredbu povodom Božića.Učenici su recitirali vlastite rečenice(asocijacije) na temu Božića.

U okviru izvannastavnih aktivnosti 17 učenika 2.a razreda uključilo  se u Glazbeno-scensku družinu u svom razredu. Naša je osnovna aktivnost vezana uz učenje scenskog pokreta, scenskog govora i sve druge oblike scenskog nastupa. Na početku školske godine između nekoliko igrokaza  jednoglasno su odabrali Zelenkapicu. Marljivo smo uvježbavali nastojeći stvoriti vrlo lijepu suigru kojom ćemo pokazati kako se bez suvišnih rekvizita, koristeći svoje tijelo, može dočarati vrlo efektna scenografija i na vrlo zanimljiv, neobičan i suvremeniji način prikazati bajka o Crvenkapici. Tu svoju točku uspješno smo odglumili na školskoj priredbi povodom Božića, a želja nam je njome se predstaviti i na ovogodišnjem susretu scenskog stvaralaštva Lidranu.

U okviru svojih aktivnosti mladi novinari i knjižničari posjetili su Dom za starije i nemoćne u Varaždinu gdje su napravili kratki intervju sa našim sugrađaninom Stjepanom Grešom, nekadašnjim boksačkim prvakom i svestranim umirovljenikom. Na temelju snimljenog materijala koji je nastao u suradnji s varaždinskom medijskom udrugom UZMI učenici će napraviti intervju za natjecanje iz LiDraNa.

Ukupno: 811996