Učenici drugih razreda u Svetom Križu Začretju.

Autor: Tomislav Leček, 4. 6. 2014.

Učenici  2. a i 2. b razreda III. OSNOVNE PKOLE VARAŽDIN 30. svibnja 2014. bili su na izletu u Svetom Križu Začretju.

Ujutro u 8 sati krenuli smo autobusom Turističke agencije Galileo s autobusnog stajališta ispred dvorišta naše škole. Na izlet su išli svi učenici a i b razreda njih 55 u pratnji svojih učiteljica Ružice Marčec, Nataše Dolenc, učiteljice njemačkog jezika Željke Hutinski i stručnog pratitelja od strane agencije.

Nakon sata ugodne vožnje brežuljkastim krajem našeg Zagorja stigli smo u Sveti Križ Začretje i razgledali tamošnji etno muzej Žitnicu i galeriju slika Ivana Lovrenčića. Tamo nas je dočekao i ljubazni domaćin našeg glavnog odredišta –mjesta Sekirišće u kojem je započela naša avantura druženja s coprnicama. Dobrodošlicu su nam poželjeli domaćim štruklima i pitom od jabuka. Razgledali smo mali zoo vrt u kojem su djeca mogla vidjeti guske, patke, koze, zečeve i male kokoši.

Desetero djece tada je sjelo u kočiju , a svi ostali krenuli smo za njima pješice do početka „Coprnjastog puta“ (tijekom dana sva su se djeca dio puta vozila kočijom i uživala u nezaboravnoj vožnji). Na samom ulazu u začaranu šumu kušali smo čarobne napitke i odmah potom uslijedila je prva natjecateljska igra u piljenju drva. Putem kroz šumu djeca su sa stabala skidala lizalice i balone. Uslijedila je druga nagradna igra zabijanja čavla. Usred šume pred nas su iznenada iskočile coprnice koje su, samo na tren ,izazvale strah i iznenađenje i odvele nas do svoje kućice gdje su nam servirale coprnjastu juhu kojom smo se svi okrijepili. Slijedile su igre loptom, ljuljanje i nove nagradne igre-hodanje po drvetu, gađanje lukom i strijelom i jahanje na metli. Nakon toga krenuli smo prema kletima. Kod jedne kleti svi su dobili na poklon po jedan sir tzv. prgicu i nastavili smo do kleti glumca Adama Končića koji je za njih pripremio nekoliko pjesama na kajkavštini. Vratili smo se u prostoriju udruge i fino ručali. Potom je dio igrao nogomet, a ostali su sudjelovali u plesnom natjecanju.

Veselje, smijeh i zabava trajali su do 16 sati kada smo umorni , ali zadovoljni krenuli kući.

Izlet je bio vrlo lijep, djeca su upoznala prekrasni dio Hrvatskog Zagorja, vidjeli su kako su živjeli, čime su se služili te kako su se odijevali tamošnji ljudi u prošlosti. Divno su se zabavili zahvaljujući kreativnim i domišljatim domaćinima koji su s velikom ljubavlju činili sve da djeco prožive jedan nezaboravan dan u njihovom kraju u kojem su im dočarali izmišljen svijet coprnica .

Zahvaljujemo domaćinima, divnoj gospođi Ivi koja je od strane agencije bila naš vodič i s puno ljubavi brinula o našoj djeci, strpljivom vozaču koji je također s nama obišao i sudjelovao u svim našim aktivnostima, a posebno učiteljici Željki koja je također s puno ljubavi brinula o našoj dječici i još k tome ovjekovječila našu avanturu fotografirajući sve divne trenutke našeg izleta.

Vjerujem da su djeca uživala i smatram da je naš ovogodišnji izlet u potpunosti uspio te ga od srca preporučamo svim kolegicama.

Učiteljice drugih razreda-Nataša Dolenc i Ružica Marčec

Ukupno: 811999