Dan otvorenih vrata

Autor: Tomislav Leček, 20. 4. 2016.

Dana 18. travnja 2016. godine učenici od 1. do  4. razreda naše škole održali su radionice za učenike i roditelje - Dan otvorenih vrata. Zanimljivu radionicu održali su i mali Francuzi sa svojom učiteljicom Kamelijom Habulin.

Evo što se tog dana radilo:

1. a - Proljeće

lješnjaka, badema, kokosa, sjemenki suncokreta.
U radu nam je savjetima i aparatima za pripremu zdrave hrane pomogla gospođa Marijana Belošević-mama učenika 1. a. Djeca i roditelji su oduševljeno radili i isprobavali zdravu hranu i mnogi su odlučili raditi slične pripravke kod kuće.

1. b - Proljetna abeceda

Zajedničkim radom i snagama učenici i roditelji 1. b napravili su Proljetnu abecedu. Radionica je bila jako uspješna i svi su bili sretni i zadovolji.

2. a - Životinje

Učenici 2. a razreda zajedno sa roditeljima izrađivali su životinje koje su se probudile iz zimskog sna po vlastitom odabiru. Za izradu životinja koristili smo jaja od stiropora, škare, ljepilo, kolaž, tempere, drvene štapiće. Zadatak smo uspješno izvršili te se pritom dobro zabavili.

2. b - Proljeće

Učenici 2. b razreda su uz pomoć roditelja izrađivali cvijeće, leptire, bubamare i pčelice. Koristili smo kolaž, ljepilo, drvene štapiće, žicu i škare. Uspjeli smo urediti razred u proljetnom tonu. Svi smo se jako trudili i dobro se zabavili

3. a razred imao je radionice iz hrvatskog jezika (memori, proljetna igra imenica, glagola,p ridjeva umanjenica i uvećanica), radionicu iz prirode i društva (što je skriveno u velikim križaljkama) te radionicu likovne kulture (proljetni i ljetni  igrokazi traže lutke za izvođenje - izrada lutaka).

3. b razred imao je radionicu Mali znanstvenici na kojoj su učenici radili sedam pokusa s vodom u kojima su dokazivali svojstva vode (topljivost, osmozu, površinsku napetost vode i zvučne valove). Uz pokuse, rješavali su  nastavne listiće o važnosti vode te inspirirani zvukovima  vode zajedno naslikali sliku na hamer papiru.

4. a razred Veselo, razigrano i vrlo dinamično bilo je u 4. a razredu. Roditelji i djeca udruženim su snagama prionuli izradi velike zidne slike proljeća. Vreće za smeće poslužile su nam za izradu neba i trave  koju su ubrzo ukrasili vrlo maštoviti raznobojni cvjetovi i prekrasno rascvjetano stablo jabuke. Slika je postala još veselija kada smo pridodali  leptire, pčele i ptice napravljene od papira u 3D tehnici. Istom tehnikom izradili smo i djevojčicu i dječaka kako bi slika proljeća bila potpuna. Želja nam je bila učiniti našu učionicu veselijom i na ovaj način zaželjeti  dobrodošlicu budućim đacima prvacima.

4. b razred Ovogodišnji odlazak na Rab bio je poticaj učenicima i roditeljima 4. b razreda da osmisle motive i sprejevima za tekstil oslikaju majice koje će nositi na Rab. I ovog je puta radionica bila puna veselja, smijeha, kreativnosti i međusobnog pomaganja.

« Travanj 2024 »