53. Županijsko natjecanje mladih tehničara

Autor: Tomislav Leček, 15. 4. 2011.

Ovogodišnje, 53. po redu, Županijsko natjecanje mladih tehničara održano je u petak, 8. travnja, u III. OSNOVNOJ ŠKOLI VARAŽDIN.

Nakon pozdravnih riječi ravnateljice mr. sc. Jasenke Martinčević uslijedio je svečani program uz voditeljski dvojac Magdalene Bogović i Luke Ivezića, učenika naše škole. Učenici 3. c razreda uz učiteljicu Ružicu Marčec poveli su nas na putovanje igrokazom ''Branka putuje u prošlost''. Zbor uz solisticu Zrinku Vrček na flauti, pod ravnanjem učiteljice Marije Mežnarić i klavirskom pratnjom prof. Ivana Mežnarića, izveo je skladbe ''Kap dobrote'' i ''Varaždin''. Recitacijom ''Pozdrav'' pozdravili su nas učenici Anabela Tkalec, Janko Bogović i Helena Bogović pod vodstvom učiteljice Mirele Kapustić.

Na natjecanju je sudjelovalo 222 učenika i 30 mentora.

Ovo su rezultati natjecanja:

H kategorija:

Promet (5. razred), prva tri mjesta: Benyamnin Taourirt, (O. Š. I. K. Sakcinski, mentorica Anđelka Barlek), Domagoj Obadić, (O. Š. Trnovec, mentor Damir Jurišić), Mihael Golubar (O. Š. Vladimir Nazor, mentor Tomislav Čavlek).

Graditeljstvo (6. razred), prva tri mjesta: Lorena Šimunić (O. Š. Ludbreg, mentorica Đurđa Kladić), Teodora Gerbus (O. Š. Cestica, mentorica Katica Erlih), Lucija Oreški (V. O. Š., mentorica Ines Brckan).

Strojarske konstrukcije (7. razred), prva tri mjesta: Terezija Gerbus (O. Š. Cestica, mentorica Katica Erlih), Damjan Zbodulja (O. Š. I. K. Sakcinski, mentor Anđelka Barlek), Lana Kereša (VII. O. Š., mentor Domin Jurišić)

Obrada materijala (7. razred), prva tri mjesta: Dominik Hrman (O. Š. Trnovec, mentor Domin Jurišić), Eva Belcar (O. Š. I. K. Sakcinski, mentor Anđelka Barlek), Petra Jalšovečki (P. Š. Druškovec, mentor Snježana Spudić)

Elektronika (8. razred), prva tri mjesta: Matija Puček (VI. O. Š. mentori Višnja Rajić i Darko Tomašek), Stefan Hranj (O. Š. Bednja, mentor Vlado Abičić), Matea Novak (O. Š. I. K. Sakcinski, mentor Anđelka Barlek).

Elektrotehnika (8. razred), prva tri mjesta: Daniel Plantak (II. O. Š. Vlatko Đakulović), Tomislav Oreški (O. Š. Petrijanec, mentor Kristina Špoljar Petrović), Drago Stočko (O. Š. A. G. Matoš, mentor Tomislav Čavlek).

Robotika, prva tri mjesta: Ivan Kolarić (I. O. Š., mentor Ivica Kolarić), Filip Kuzminski (I. O. Š., mentor Ivica Kolarić), Nino Krtanjek (O. Š. I. K. Sakcinski, mentor Anđelka Barlek).

P program:

Foto tehnika – osnovne škole, prva tri mjesta: Maja Kaniški (III. O. Š., mentorica Ines Brckan), Magdlena Bogović (III. O. Š., mentorica Ines Brckan), Dijana Šteingel (O. Š. Petar Zrinski, mentor Mirko Martinec).

Foto tehnika – srednje škole, prva tri mjesta: Ivora Kirinić (Foto-klub Varaždin, mentor Stanko Toth), Nikolina Zeljak (Foto-klub Varaždin, mentor Drago Labaš), Lara Čovran (Foto-klub Varaždin, mentor Drago Labaš).

Radio orijentacija, prva tri mjesta: Leo Vađunec (Radio-klub Ludbreg, mentorica Melanija Stroški), Lana Par (Radio-klub Ludbreg, mentorica Melanija Stroški), Bruno Sačer (Radio-klub Ludbreg, mentorica Petra Filip)

Raketno modelarstvo, prva tri mjesta: Nikola Osredek (DPTK Varaždin, mentor Josip Lacković), Jurica Mikac (O. Š. Vinica, mentor Nenad Mesek), Jurica Pađen (DPTK Varaždin, mentor Stjepan Androlić)

Zrakoplovni modelari, prva tri mjesta: Borna Ivezić (MCV, mentor Krešimir Hrastovec), Sara Hrastovec (MCV, mentor Krešimir Hrastovec), Zoran Resnik (MCV, mentor Krešimir Hrastovec).

Projektiranje robota, prva tri mjesta: Julijan Martinčević (I. O. Š. Varaždin, mentor Ivica Kolarić), Filip Vidović (VII. O. Š., mentor Domin Jurišić), Marijan Petrinec (O. Š. Bednja, mentor Vlado Abičić).

Smotra radova – osnovna škola, predloženi za državno natjecanje: Davor Deglin (II. O. Š., mentor Stjepan Androlić), Gordan Jedvaj (IV. O. Š., mentor Danijel Labaš), Karlo Počkal (IV. O. Š., mentor Danijel Labaš).

Smotra radova – srednja škola, predloženi za državno natjecanje: Marin Holi (Elektrostrojarska škola, mentor Darko Tomašek), Ilija Prelovšek (Elektrostrojarska škola, mentor Darko Tomašek), Ana-Marija Klasić (Elektrostrojarska škola, mentor Miljenko Tomašek).