Završni mjesec na francuskom jeziku

Autor: Tomislav Leček, 14. 6. 2018.

5. razredi: Radionica Povijesne svečanosti

U srijedu, 6. 6. 2018., održala se radionica Povijesne svečanosti, a također i ponovni susret učenika 5. razreda I. i III. OSNOVE ŠKOLE  VARAŽDIN. Cilj radionice bio je upoznati se s nekolicinom francuskih povijesnih ličnosti te nakon toga igrati različite nove ekipne igre vezane uz osjet dodira (igra pogađanja kroz opip), uz pokret (crtanje tijelom), igru konfiguracije te mnoge druge igre. Učenici su tom prilikom došli maskirani u neku od francuskih povijesnih ličnosti – znanstvenike, vojskovođe, pisce, slikare, modne kreatore, izumitelje te nakratko također predstavili tu osobu. Druženje je završilo u vrlo ugodnom okruženju i suradnji učenika I. i III. OSNOVE ŠKOLE  VARAŽDIN. uz kušanje pite s jabukama pripremljene na starinski način te kušanjem francuskih sokova i čokolada.

6. razredi: Potraga za blagom

U mjesecu svibnju tema nastave bila je snalaženje u gradu, građevine i mjesta u gradu te kako objasniti put strancu. Da bi se utvrdilo i testiralo naučeno, učenici su tijekom dva školska sata u lipnju krenuli u potragu za blagom u okolici škole.  Obje ekipe su izvrsno surađivale u čitanju uputa koje su napisali njihovi suparnici. Kad su konačno došli do blaga, u kutijicama su pronašli male simbolične poklone koje su jedni drugima darovali.

8. razredi: Oproštajna zabava

Nakon marljivog i predanog rada tijekom pet godina, učenici osmih razreda proslavili su zadnji sat uz oproštajnu zabavu:  jumbo pizzu, različita pića, ispunjavanje kratke anonimne ankete o kvaliteti nastave tijekom svih godina učenja te neobavezan razgovor o ugodnim trenucima i nadolazećem planovima vezanim uz nastavak školovanja. Bonne chance mes chers! (Sretno dragi moji!)

Bonnes vacances à tous! (Sretni praznici svima!)

Kamelija Habulin

Ukupno: 811997